image Dom Skowronki w Kątach Bystrzyckich
Gospodarstwo agroturystyczne „Skowronki” jest jednym z najpiękniej położonych gospodarstw agroturystycznych Doliny Białej Lądeckiej. W Paśmie Krowiarek, na zboczu góry Siniak, 1,5 km od głównej drogi z Kłodzka do Lądka Zdroju.Na idealne warunki do wypoczynku składają się: rozległy widok, dużo wolnej przestrzeni, bliskość lasu , spokój, domowa atmosfera i życzliwość gospodarzy.

Nasz dom wybudowano prawie 200 lat temu i przystosowując go do obecnych potrzeb staraliśmy się za wszelką cenę zachować charakter dawnej, zharmonizowanej z otoczeniem, sudeckiej zabudowy. Następnym krokiem ,również ze względu na pochodzenie rodziny, było utworzenie izby regionalnej, jedynego takiego obiektu we wschodniej części Ziemi Kłodzkiej. Przybliżenie tradycji i dawnego klimatu naszego regionu stało się naszym życiowym powołaniem. Odkrylismy oryginalny biały haft i ludowe piosenki, regionalne potrawy i odtworzylismy ludowe stroje Odwiedzający nas często dawni mieszkańcy Ziemi Kłodzkiej swoimi wspomnieniami stale wzbogacają naszą wiedzę o przeszłości. Dodatkowym atutem jest bliskość Lądka Zdroju, jednego z najstarszych uzdrowisk, gdzie można skorzystać z kąpieli w wodach termalnych i z innych zabiegów przyrodoleczniczych oraz wziąć udział w życiu kulturalnym miasta.

Oferujemy naszym Gościom - noclegi - w ładnych i zadbanych pokojach z łazienkami oraz urozmaicone, bogate w warzywa i owoce wyżywienie. Specjalnością naszej kuchni są potrawy regionalne.

Cały obiekt jest skategoryzowany i uzyskaliśmy najwyższą kategorię - 3 słoneczka.